baner1

HISTORIE KOSTELA A FARNOSTI

 

 

Dějiny utváří nás a my tvoříme dějiny.

Zde bychom jako farnost chtěli sdílet svoji minulost. Nejen minulost jako kus historie zakonzervované v památkách, ale kus dějin lidí, kteří žili a žijí v naší farnosti. Dějiny utvářejí nás lidi současnosti, ale i my tvoříme dějiny které budou tvořit budoucí generace lidí kolem nás. Kdo nemá dějiny, nemá kořeny a i když v nich může být spousta nedobrých a zlých skutečností, určitě je v nich i větší míra věcí dobrých a krásných. A mít dějiny at už jsou pohnuté anebo ne, znamená mít kořen. A tam kde je kořen hluboko tam také čerpá dostatek síly k životu a vitalitě. A naše farnost má kořeny hluboko... nejen hluboko v dějinách.

P. Petr Košulič, farář

 

 

 

farní kostel

fkostel

Původní stavba pochází již z poloivny 13. století. Současná podoba kostela byla dokončena v exteriéru na konci 19. století a v interiéru je stále ještě ve vývoji. Krása této stavby není v jejím slohu, ale v jejich dějinách. Pojďte poznat kus těchto dějin.

 

kostel sv. ducha

hkostel

Na kopci nad městem (respektive nad náměstím) je možné zahlédnout malou věžičku a několik oválných oken ve žlutoroanžové fasádě. Kdo vystoupá výš do kopce objeví krásný imbsenovský kostel zasvěcený Svatému Duchu.

KAPLE a kapličky

 

 

 

 

 

 

 

Kolik kaplí má vlastně farnost Kunštát. A komu jsou zasvěceny? To zjistíte pokud nás budete následovat v objevování historie farnosti. Město Kunštát má celkem pět přidružených obcí, a farnost má celkem pět míst kde je kaple. Pozor, ale není vše jak se zdá.

duchovní správa

 

 

 

 

 

 

 

Farnost od svého vzniku prošla často velkými změnami. V těchto proměnách času, lidí a dějin ji doporvázeli muži, kteří ji zasvětili část, anebo celý svůj život. Zde najdete něco málo o nich a jejich životech.